Kassada

KASSADA

BIOGRAFIA

  • Polska wokalistka. Na scenę muzyki disco-dance wkroczyła przebojem „Elo, ziomale”. Utwór podbił serca zarówno młodej, jak i dojrzałej publiczności i nieustannie zdobywa coraz większe audytorium. Kassada jest częstym gościem imprez medialnych (Polo TV, Gale Disco Polo), otrzymała również zaproszenie na casting do programu realisty show „Miłość w rytmie disco” emitowanego przez Polo TV.


    Kassada z muzyką jest związana od najmłodszych lat. Pierwsze występy miały miejsce podczas konkursów, festiwali muzycznych oraz imprez. To właśnie tam narodziła się w niej miłość do kontaktu z publicznością oraz charyzma, którą artystka porywa podczas koncertów do dziś. Obok występów stricte muzycznych, Kassada angażowała się również w występy i konkursy recytatorskie. Teatr to, obok muzyki popularnej, jej kolejna pasja. Obie wiążą się z przeżywaniem emocji, odgrywaniem kreatywnych scenariuszy na scenie oraz niesamowitymi rekwizytami. Dlatego każdy występ artystki to nie tylko muzyczne show. To również przyciągający uwagę pokaz tańca, artystyczna sceneria i wciągający widownię, niezapomniany koncert. Kassada porywa do tańca wszystkie pokolenia. Pozytywne emocje, taniec i śpiew łączą wszystkich odbiorców muzyki disco oraz dance.


    Kassada pochodzi z niewielkiej miejscowości w Wielkopolsce, Błotnicy. Od najmłodszych lat wrażliwość artystyczną kształciły w piosenkarce występy teatralne, recytatorskie i kościelne. To tam odkryła w sobie pasję do muzyki. Nie jest to jednak talent wyuczony, a zapisany w genach. Odziedziczony po matce – piosenkarce śpiewającej w zespołach ludowych oraz dziadku, obdarzonym niesamowitym barwą. Wszystkie uroczystości rodzinne odbywały się w rytmie muzyki i rodzinnych wystąpień. Od dziecka muzyka była dla Kassady uświetnieniem codzienności i zmagań z nowymi wyzwaniami życia. Ale dzięki wrażliwości na otaczającą ją rzeczywistość, to właśnie w pozornie zwykłej codzienności dostrzegła najciekawszy koloryt i najjaśniejsze barwy życia. Stąd wielka miłość do lokalnej kultury, która oddziałuje na artystkę w każdej jej działalności. Wyraz tęsknoty za tym, co prawdziwe i lokalne oddała, projektując wystrój wnętrz restauracji, którą prowadzi od lat. Gustownie urządzone wnętrza oddają artystyczny wymiar pięknej, ludowej kultury. A folklorystyczną opowieść snują też skomponowane przez Kassadę dania – wszystkie ukazujące koloryt folkloru. Z głośników płynie wyłącznie polska muzyka. Na co dzień Kassada jest restauratorką, a w blasku świateł scenicznych – piosenkarką. Obie te działalności są jednak ze sobą bardzo związane. Wszystkie oznaczają dla artystki dzielenie się emocjami. Obdarowywanie gości i słuchaczy tym, co się stworzyło. A oglądając Kassadę i jej twórczość na koncertach można zauważyć jedno. Wokalistka tworzy muzykę z pasją i ze smakiem.


    Z ogromną pasją Kassada pielęgnuje to, co otrzymała od losu. I dzieli się tym z innymi. Dlatego koncert Kassady to wspaniałe muzyczne show, wciągające wszystkie pokolenia. To taniec zmysłów i wiele muzycznych niespodzianek.